Strona główna > E-commerce > Case study: Sklep chemiczny Cheminet.pl

Case study: Sklep chemiczny Cheminet.pl

Cele projektu: Dostarczyć kompletne rozwiązanie dla sklepu online, przygotować kompletny branding wraz z nazwą dla marki, opracować strategię SEO oraz zadbać o propagację marki na rynku ogólnopolskim z możliwością dalszej ekspansji na kraje ościenne. Organizacja kanałów w mediach społecznościowych dla większej interakcji z grupą docelową.

Podstawowe wymiagania: Z uwagi na docelową grupę klientów, sklep musi działaś z wszystkimi popularnymi przeglądarkami www - również na urządzeniach mobilnych. Ilość pobieranych danych ma być możliwie jak najmnijesza. Elementy nawigacyjne muszą byćintuicyjne i elastyczne - aby umożliwić łatwą zmianę i aktualizację. 
Sklep musi się integrować z systemami płatności online oraz wybranym operatorem logistycznym.

Technologia: Typowe, standardowe elementy treści html wzbogacone o javascript. Możliwość osadzenia materiałów wideo. Brak ograniczeń w migracji środowiska.

Wybrana platforma e-commerce: Presta Shop.

 

Prace nad nazwą marki trwały stosunkowo najkrócej z uwagi na ograniczone pole manewru spowodowane obecnie zajętymi domenami .pl
Zachowanie intuicyjność nazwy okazało się dość trudne - stąd nazwa, która łączy w sobie zarówno chemię jak i sieć jako podstawowe medium dostępu. Z założenie miała być możliwie krótka i łatwa do zapamiętania.
Jak potwierdzają nasze sondaże - zadanie to udało się. Mimo zabawnych implikacji w języku francuskim - klienci nie mają żadnych problemów z zapamiętaniem - w tym również klienci anglojęzyczni.
 

cheminet_sh.png

Logotyp, nawiązuje do molekuł substancji chemincznych. Chemiczny charakter podkreśla jaskrawa zieleń. 
Proste liternictwo nadaje ton graficznej stronie projektu, która ma być przejrzysta i czytelna.
Kształt logo ma być dobrze rozpoznawalny, dając jednocześnie możliwość łatwej kompozycji w każdym możliwym układzie graficznym.

Z uwagii na "internetowy" charakter projektu, logotyp zyskał więcej odcieni zieleni, przyjmując szklisty wygląd, co dodatkowo ma pogłębiać skojarzenia z płynnymi preparatami chemicznymi .

W wersji do druku, logo pozbawione jest cienia oraz wielu odcieni.
 

Wizualna strona projektu

Sklep w tak specyficznej branży, kierowany do tak specyficznego klienta nie może stawiać na ekstrawagancję w rozwiązaniach nawigacyjnych, czy przesadzonej szaty graficznej. Skomponowanie layoutu , który będzie jednocześnie estetyczny i możliwie pasywny jest sporym wyzwaniem.

Szata graficzna powstała w oparciu o dwa proste motywy graficzne - rozmytych optycznie świateł choinkowych oraz schematu cząsteczek węglowodoru. Całość - niezbyt nachalnie ma stwarzać klimat skupiony wokół nauki i chemii. 

Mimo stworzenia czytelnego projektu - dostrzegliśmy przestrzeń do dalszych prac nad czytelnością i obecnie trwają pracę nad zmianąidentyfikacji wizualnej na jaśniejszą, bazującą na białym tle.